- Mfr. #:
- MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR
- Description:
- NOR Flash SPI FLASH NOR SLC 128MX8 SOIC DDP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Timing Type: | Synchronous |
| Interface Type: | SPI |
| Package / Case: | SOP2-16 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Standard: | Not Supported |
| Product Category: | NOR Flash |
| Product Type: | NOR Flash |
| Memory Type: | NOR |
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Brand: | Micron |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Series: | MT25TL |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Supply Current - Max: | 35 mA |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Speed: | 133 MHz |
| Maximum Clock Frequency: | 133 MHz |
| Organization: | 128 M x 8 |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Memory Size: | 1 Gbit |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
More Information
We can supply Micron MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR, use the request quote form to request MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR pirce, Micron Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR Price & Stock
Micron MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | MT25TL01GBBB8ESF-0AATTR-ND | - | - | - | - | 67.50 | 67.50 | 2019-11-23T13:50:09Z |
| Avnet | MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR | - | - | - | - | 64.86 | 59.45 | 2019-11-22T11:52:31Z |
| Avnet Europe | MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR | - | - | - | - | 88.44 | 68.98 | 2019-11-23T08:22:00Z |
| LTL Group | 6900347 | 804 | - | - | - | - | - | 2019-11-15T08:57:11Z |
Alternate Names
Micron has several brands around the world that may have alternate names for MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR due to regional differences or acquisition. MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR may also be known as the following names:
- MICRON TECHNOLOGY
- Micron Technology Inc
- MICRON TECH
- MICR
- MICON
- MICRON SEMICONDUCTOR
- Micron Tec
- MCN
- Micron Industries
- Micron Consumer Products Group
- MT MICRON
- MICRON INDUSTRIES CORP
- MICRON/NE
- MICRON SEMICOND
- MicronSem
- MICRON TECHNOLOGY INC (VA)
- MICRONEOL
- MICRON TECHNOLOGY IDAHO
- MICRN
- Micron Industries Corporation
- Micron Technology Incorporated
- Micron Technology Inc/Numonyx
- Rochester(Micron)
- MICRON(RoHS)
- MICRON ELECTRONIC
AD5242BRUZ1M distributor
- MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR Micron Technology Inc. | Integrated ...
- Order today, ships today. MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR – FLASH - NOR Memory IC 1Gb (128M x 8) SPI 133MHz 16-SOP2 from Micron Technology Inc..
- MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR Micron Technology Inc ...
- Order today, ships today. MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR – Memory IC from Micron Technology Inc.. Pricing and Availability on millions of electronic ...
- MT25TL01GBBB8ESF-0AAT Micron | Mouser
- Alternative Packaging. Mfr. Part #:. MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR. Packaging: Cut Tape, MouseReel, Reel. Availability: Non-Stocked. Price: $13.40. Min: 1 ...
- MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR Micron | Mouser Croatia
- MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR Micron NOR Flash SPI FLASH NOR SLC 128MX8 SOIC DDP datasheet, inventory & pricing.
- MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR - Micron - Datasheet, Prices ...
- Micron MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR Inventory, Pricing, Datasheets from Authorized Distributors at TrustedParts.com. Instant results for Micron ...
- MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR - Micron Technology Inc ...
- Please fill the below inquiry form, we will reply you the quotation for MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR within 24 hours. Part Number. Quantity. Contact Person.
- MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR - Heisener
- Part Number: MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR. Memory (SERIAL NOR SLC 128MX8 SOIC DDP). Manufacturer: Micron Technology Inc.. In Stock: 335 pcs.
- MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR, Micron Technology Inc ...
- ... TR | 5150pcs in Stock available. Buy MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR online with Best Price from Electronic Components Distributor - Components-Center.com.
- MT25TL01GHBB8ESF-0SIT TR Price & Stock | DigiPart
- Instant result for MT25TL01GHBB8ESF-0SIT TR. ... TR MT25TL512HBA8ESF-0SIT TR MT25TU01GHBB8E12-0SIT TR MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR ...
- MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR - Infinity-Electronic.hk
- NIMEWO PATI. MT25TL01GBBB8ESF-0AAT TR. MANIFAKTI. Micron Technology. DESKRIPSYON. IC FLASH 1G SPI 133MHZ 16SOP2. PLON GRATIS STATUS ...