- Mfr. #:
- 0215001.MXF11P
- Description:
- Cartridge Fuses 250V 1A Radial TD HBC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Response-Time | Slow |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Type | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Fuse-Type | Cartridge, Ceramic |
| Approvals | CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE |
| Packaging | Bulk |
| Package-Case | 5mm x 20mm |
| Voltage-Rating-AC | 250V |
| Series | 215 |
| Current-Rating | 1A |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | 1.5kA |
| MeltingI2t | 1.52 |
| Size-Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage-Rating-DC | - |
| Color | - |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
0215001.MXF11P is available at OMO Electronic.We can offer 0215001.MXF11P for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
0215001.MXF11P Price & Stock
Littelfuse 0215001.MXF11P pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 0215001.MXF11P-ND | - | - | - | - | 9.14 | 9.14 | 2019-12-16T13:48:31Z |
| Newark | 91T1778 | - | - | - | - | 10.71 | 9.73 | 2019-12-14T03:45:28Z |
| North Star Micro | 0215001.MXF11P | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0215001.MXF11P due to regional differences or acquisition. 0215001.MXF11P may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED