- Mfr. #:
- 0215002.MXF34P
- Description:
- Cartridge Fuses 250V 2A MM TD HBC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Response-Time | Slow |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Type | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Fuse-Type | Cartridge, Ceramic |
| Approvals | CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE |
| Packaging | Bulk |
| Package-Case | 5mm x 20mm |
| Current-Rating | 2A |
| Voltage-Rating-AC | 250V |
| Series | 215 |
| MeltingI2t | 11.68 |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | 1.5kA |
| Size-Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage-Rating-DC | - |
| Color | - |
More Information
We can supply Littelfuse Inc. 0215002.MXF34P, use the request quote form to request 0215002.MXF34P pirce, Littelfuse Inc. Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
0215002.MXF34P Price & Stock
Littelfuse 0215002.MXF34P pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 0215002.MXF34P-ND | - | - | - | - | 9.16 | 9.16 | 2019-12-20T13:50:18Z |
| Newark | 91T1787 | - | - | - | - | 10.72 | 9.74 | 2019-12-21T03:46:08Z |
| North Star Micro | 0215002.MXF34P | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0215002.MXF34P due to regional differences or acquisition. 0215002.MXF34P may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED