- Mfr. #:
- 0219.050MXAEP
- Description:
- Cartridge Fuses 250V .050A 5X20 PT TL EBC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Through Hole |
|---|---|
| Response-Time | Slow |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Product Category | Fuses |
| Fuse-Type | Cartridge, Glass |
| Approvals | CE, SEMKO, UL |
| Packaging | Bulk |
| Package-Case | 5mm x 20mm (Axial) |
| Current-Rating | 50mA |
| Voltage-Rating-AC | 250V |
| Series | 219XA |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | 150A |
| Size-Dimension | 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm) |
| MeltingI2t | 0.017 |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage-Rating-DC | - |
| Color | - |
More Information
The price and lead time for 0219.050MXAEP depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
0219.050MXAEP Price & Stock
Littelfuse 0219.050MXAEP pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 0219.050MXAEP-ND | - | - | - | - | 12.45 | 12.45 | 2020-01-16T20:39:22Z |
| C Plus Electronics | 0219.050MXAEP | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0219.050MXAEP due to regional differences or acquisition. 0219.050MXAEP may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED