- Mfr. #:
- 0287030.H
- Description:
- Automotive Fuses 32VDC 30A ATOF Nylon
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Indicator-Style | Without Indicator |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Type | Holder |
| Mounting-Style | Holder |
| Color | Green |
| Product Category | Fuses |
| Approvals | CSA, UL |
| Packaging | Bulk Alternate Packaging |
| Package-Case | Blade, ATO/ATC |
| Product | Blade Fuse |
| Termination-Style | Blade |
| Product-Type | Automotive Fuses |
| Fuse-Type | Automotive |
| Series | ATOFR |
| Type | ATOF Blade Fuse |
| Fuse-Size-Group | ATOF |
| Width | 5.1 mm |
| Voltage-Rating-DC | 32 VDC |
| Current-Rating | 30A |
| Length | 19.1 mm |
| Height | 18.8 mm |
| MeltingI2t | 1510 |
| Size-Dimension | 0.752" L x 0.201" W x 0.484" H (19.10mm x 5.10mm x 12.30mm) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | - |
| Diameter | - |
| Response-Time | - |
| Voltage-Rating-AC | - |
More Information
Request a quote 0287030.H at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 0287030.H In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
0287030.H Price & Stock
Littelfuse 0287030.H pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | F11071-ND | 54 | 2.59 | 2.43 | 1.70 | 1.16 | 1.04 | 2020-03-12T13:04:29Z |
| Mouser | 576-0287030.H | 638 | 2.45 | 2.04 | 1.54 | 1.15 | 0.995 | 2020-01-06T17:02:38Z |
| Verical | 0287030.H | 4,590 | - | - | 1.26 | 1.05 | 1.05 | 2020-03-12T17:48:07Z |
| Arrow Electronics | 0287030.H | 4,590 | 1.61 | 1.47 | 1.26 | 1.05 | 1.05 | 2020-03-12T16:33:04Z |
| Newark | 91T2543 | - | - | - | 1.56 | 1.16 | 1.06 | 2020-03-13T02:47:19Z |
| Nexxon | 0287030.H | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| Sierra IC | 0287030.H | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
| North Star Micro | 0287030.H | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0287030.H due to regional differences or acquisition. 0287030.H may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED