- Mfr. #:
- 0293565.T
- Description:
- Automotive Fuses 32V 65A PAL SloBlo ATP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Response-Time | Slow |
|---|---|
| Indicator-Style | See Through Cover |
| Fuse-Size-Group | PAL 293 |
| Series | PAL 293 |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Type | Holder |
| Mounting-Style | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Termination-Style | Cartridge Box Lock Socket |
| Product | Cartridge Box Fuse |
| Packaging | Bulk Alternate Packaging |
| Color | Black |
| Product-Type | Automotive Fuses |
| Fuse-Type | Automotive |
| Type | Auto Link PAL Fuse |
| Package-Case | Auto Link |
| Current-Rating | 65A |
| Voltage-Rating-DC | 32 VDC |
| Height | 30.6 mm |
| Length | 23 mm |
| Width | 16.4 mm |
| Size-Dimension | 0.906" L x 0.646" W x 1.205" H (23.00mm x 16.40mm x 30.60mm) |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | - |
| Diameter | - |
| Approvals | - |
| Voltage-Rating-AC | - |
| Operating-Temperature | - |
| MeltingI2t |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of 0293565.T at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
0293565.T Price & Stock
Littelfuse 0293565.T pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mouser | 576-0293565.T | 6 | 35.84 | 34.59 | 22.39 | 18.58 | 18.58 | 2020-03-06T23:28:26Z |
| Digi-Key | 0293565.T-ND | - | - | 34.63 | 34.63 | 34.63 | 34.63 | 2020-03-08T12:59:26Z |
| Newark | 91T2584 | - | - | 28.91 | 21.84 | 17.61 | 16.29 | 2020-03-07T03:17:14Z |
| Nexxon | 0293565.T | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | 0293565.T | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0293565.T due to regional differences or acquisition. 0293565.T may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED