- Mfr. #:
- 0297015.WXNV
- Description:
- Automotive Fuses 32V 15A Fast Acting
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Indicator-Style | Without Indicator |
|---|---|
| Type | Mini Blade Fuse |
| Series | MINIR 297 |
| Fuse-Size-Group | MINI 297 |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Type | Holder |
| Mounting-Style | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Response-Time | Fast |
| Packaging | Bulk Alternate Packaging |
| Color | Blue |
| Package-Case | Blade, Miniature |
| Product | Blade Fuse |
| Termination-Style | Blade |
| Product-Type | Automotive Fuses |
| Fuse-Type | Automotive |
| Height | 8.8 mm |
| Voltage-Rating-DC | 32 VDC |
| Width | 3.8 mm |
| MeltingI2t | 270 |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | 1kA |
| Current-Rating | 15A |
| Length | 10.9 mm |
| Interrupt-Rating | 1 kA at 32 VDC |
| Size-Dimension | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm) |
| Resistance | 0.0045 Ohms |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Operating-Temperature-Range | - 40 C to + 125 C |
| Approvals | - |
| Diameter | - |
| Voltage-Rating-AC | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
0297015.WXNV Price & Stock
Littelfuse 0297015.WXNV pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | F992-ND | 11,521 | 1.74 | 1.59 | 1.32 | 0.928 | 0.732 | 2020-02-10T22:58:40Z |
| Waytek | 46256 | 39,107 | 0.537 | 0.537 | 0.537 | 0.370 | 0.349 | 2020-02-10T17:24:19Z |
| Future Electronics | 0297015.WXNV | 46,913 | 0.934 | 0.934 | 0.934 | 0.886 | 0.777 | 2020-02-11T00:20:28Z |
| RS Components | 7874114P | 3,780 | - | - | 1.58 | 1.49 | 1.49 | 2020-02-11T03:30:46Z |
| RS Components | 7874114 | 3,530 | - | 1.66 | 1.58 | 1.49 | 1.49 | 2020-02-11T03:30:46Z |
| Mouser | 576-0297015.WXNV | 11,456 | 1.60 | 1.41 | 1.16 | 0.921 | 0.725 | 2020-02-11T00:53:36Z |
| element14 APAC | 9943870 | 42,210 | - | - | 1.58 | 1.50 | 1.50 | 2020-02-11T02:15:49Z |
| element14 APAC | 2017465 | 2,548 | 2.20 | 2.01 | 1.67 | 1.48 | 1.48 | 2020-02-11T02:15:49Z |
| Verical | 0297015.WXNV | 33,000 | - | - | - | - | 0.825 | 2020-02-10T17:58:37Z |
| Voyager Components | 0297015.WXNV-LITTELFUSE | 45,000 | - | - | - | - | 1.82 | 2020-02-11T03:49:05Z |
| Arrow Electronics | 0297015.WXNV | 5,509 | 1.49 | 1.31 | 1.07 | 0.760 | 0.760 | 2020-02-08T15:44:56Z |
| TTI | 0297015.WXNV | 69,200 | - | - | 1.74 | 1.39 | 1.39 | 2020-02-11T07:26:46Z |
| Power and Signal Group | 0297015.WXNV | 5,350 | 1.06 | 1.06 | 1.06 | 1.06 | 1.06 | 2020-02-11T01:12:28Z |
| Chip One Stop Global | C1S425200084791 | 1,863 | - | - | 1.33 | 1.12 | 1.12 | 2020-02-10T14:04:48Z |
| Area51-Authorized | 0297015.WXNV | - | - | - | - | - | - | 2020-02-11T05:20:57Z |
| Farnell | 9943870 | 49,605 | - | 1.17 | 1.17 | 0.929 | 0.718 | 2020-02-11T02:51:58Z |
| Farnell | 2017465 | 2,280 | 1.98 | 1.60 | 1.50 | 1.11 | 1.11 | 2020-02-11T02:51:58Z |
| Newark | 95F2014 | 2,280 | 0.893 | 0.893 | 0.816 | 0.753 | 0.753 | 2020-02-06T03:46:47Z |
| TME | 0297015.WXNV | 3,960 | - | 1.47 | 1.14 | 0.777 | 0.777 | 2020-02-10T10:51:56Z |
| Allied Electronics & Automation | 70184350 | 1,162 | 0.725 | 0.628 | 0.572 | 0.544 | 0.544 | 2020-02-10T11:41:06Z |
| Ameya360 | 0297015.WXNV | 46,913 | - | - | - | - | 0.821 | 2020-02-11T04:29:56Z |
| TLC Electronics | 0297015.WXNV | 71 | 2.15 | 2.15 | 2.15 | 2.15 | 2.15 | 2020-02-10T13:55:30Z |
| NAC Semi | XSFP00000003252 | 31,333 | - | - | - | - | 0.847 | 2020-02-07T17:09:56Z |
| Semi Source | 0297015.WXNV | 61 | - | - | - | - | - | 2020-01-23T19:42:24Z |
| Hermes Engineering | 0297015.WXNV | 4,889 | - | - | - | - | - | 2020-02-05T11:26:06Z |
| Sourceability | 0297015.WXNV | 47,083 | - | - | - | - | - | 2020-02-05T14:31:10Z |
| Quest | 0297015.WXNV | 56 | 6.97 | 5.58 | 4.18 | 4.18 | 4.18 | 2020-02-10T11:24:55Z |
| Component Electronics | 0297015.WXNV | 10 | 2.68 | 2.68 | 2.68 | 2.68 | 2.68 | 2020-01-13T16:36:07Z |
| Chip 1 Exchange | 0297015.WXNV | 402 | - | - | - | - | - | 2020-01-22T12:01:21Z |
| Distrelec | 13305786 | 2,283 | 2.50 | 2.28 | 2.16 | 1.93 | 1.44 | 2020-02-11T11:13:59Z |
| Dana Microsystems | 0297015.WXNV | 4,035 | - | - | - | - | - | 2020-02-01T16:08:41Z |
| Classic Components | 0297015.WXNV | 6,930 | - | - | - | - | - | 2020-02-11T00:37:13Z |
| Abacus Technologies | 0297015.WXNV | 18,295 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| Sierra IC | 0297015.WXNV | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | 0297015.WXNV | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0297015.WXNV due to regional differences or acquisition. 0297015.WXNV may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED