- Mfr. #:
- 0299030.ZXNV
- Description:
- Automotive Fuses 30A 32V Maxi Fuse
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Indicator-Style | Without Indicator |
|---|---|
| Response-Time | Slow |
| Type | Maxi Blade Fuse |
| Fuse-Size-Group | Maxi |
| Series | MAXIR |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Type | Holder |
| Mounting-Style | Holder |
| Color | Green |
| Product Category | Fuses |
| Packaging | Bulk |
| Package-Case | Blade, Max |
| Product | Blade Fuse |
| Termination-Style | Blade |
| Product-Type | Automotive Fuses |
| Fuse-Type | Automotive |
| Width | 8.85 mm |
| MeltingI2t | 4070 |
| Voltage-Rating-DC | 32 VDC |
| Current-Rating | 30A |
| Length | 29.21 mm |
| Height | 21.59 mm |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | 1kA |
| Size-Dimension | 1.150" L x 0.348" W x 0.850" H (29.21mm x 8.85mm x 21.59mm) |
| Interrupt-Rating | 1 kA at 32 VDC |
| Resistance | 0.002 Ohms |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Operating-Temperature-Range | - 40 C to + 125 C |
| Diameter | - |
| Approvals | - |
| Voltage-Rating-AC | - |
More Information
Request a quote 0299030.ZXNV at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 0299030.ZXNV In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
0299030.ZXNV Price & Stock
Littelfuse 0299030.ZXNV pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | F1036-ND | 3,394 | 13.86 | 12.53 | 8.58 | 6.27 | 5.50 | 2019-11-30T13:49:44Z |
| Waytek | 46241 | 743 | 4.33 | 4.33 | 4.09 | 3.85 | 3.85 | 2019-11-27T18:01:47Z |
| Future Electronics | 0299030.ZXNV | 1,247 | 12.16 | 12.16 | 7.87 | 6.28 | 5.56 | 2019-12-01T00:16:28Z |
| Mouser | 576-0299030.ZXNV | 1,672 | 13.16 | 12.52 | 8.51 | 6.26 | 5.50 | 2019-11-28T14:49:56Z |
| element14 APAC | 9943153 | 319 | 17.02 | 15.39 | 10.53 | 10.26 | 10.26 | 2019-11-30T02:12:15Z |
| Voyager Components | 0299030.ZXNV-LITTELFUSE | 8,400 | - | - | - | - | 10.48 | 2019-12-01T03:38:23Z |
| Arrow Electronics | 0299030.ZXNV | 527 | 11.83 | 11.16 | 7.85 | 5.76 | 4.59 | 2019-12-01T07:35:01Z |
| TTI | 0299030.ZXNV | 8,250 | - | - | 5.69 | 4.82 | 4.82 | 2019-11-30T10:32:19Z |
| Verical | 0299030.ZXNV | 527 | - | 11.16 | 7.85 | 5.76 | 4.59 | 2019-12-01T07:35:01Z |
| Verical | 0299030.ZXNV | 1,200 | - | - | - | - | 5.47 | 2019-12-01T07:35:01Z |
| Area51-Authorized | 0299030.ZXNV | - | - | - | - | - | - | 2019-12-01T05:31:37Z |
| Power and Signal Group | 0299030.ZXNV | - | - | - | - | - | - | 2019-11-30T01:07:02Z |
| RS Components | 8768278 | - | - | - | - | - | - | 2019-11-30T20:22:23Z |
| Farnell | 9943153 | 1,592 | 13.62 | 13.62 | 9.08 | 6.82 | 6.82 | 2019-11-29T15:11:42Z |
| Newark | 98K4456 | 58 | 13.16 | 12.52 | 8.51 | 6.26 | 5.71 | 2019-11-26T10:06:35Z |
| Allied Electronics & Automation | 70229516 | - | 7.67 | 6.61 | 6.05 | 6.05 | 6.05 | 2019-12-01T11:53:02Z |
| Jameco | 1710856 | - | - | - | 12.60 | 9.78 | 9.78 | 2019-11-29T19:19:10Z |
| NAC Semi | XSFP00000011567 | 1,322 | - | - | - | 5.93 | 5.54 | 2019-11-26T22:44:33Z |
| Ameya360 | 0299030.ZXNV | 2,447 | - | - | - | - | 5.60 | 2019-11-28T07:38:38Z |
| Sourceability | 0299030.ZXNV | 4,847 | - | - | - | - | - | 2019-11-26T18:50:02Z |
| LTL Group | 923784 | 2,153 | - | - | - | - | - | 2019-11-25T02:05:31Z |
| Quest | 0299030.ZXNV | 20 | 15.17 | 11.38 | 9.48 | 9.48 | 9.48 | 2019-11-30T11:27:14Z |
| Chip 1 Exchange | 0299030.ZXNV | 16,619 | - | - | - | - | - | 2019-11-19T09:43:30Z |
| Classic Components | 0299030.ZXNV | 3,696 | - | - | - | - | - | 2019-11-12T23:57:55Z |
| Abacus Technologies | 0299030.ZXNV | 20,328 | - | - | - | - | - | 2019-11-23T00:03:16Z |
| Nexxon | 0299030.ZXNV | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| Sierra IC | 0299030.ZXNV | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | 0299030.ZXNV | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0299030.ZXNV due to regional differences or acquisition. 0299030.ZXNV may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED