- Mfr. #:
- 0326012.MXCCP
- Description:
- Cartridge Fuses 250V SB 3AB 12A COLOR CODED
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Indicator-Style | Without Indicator |
|---|---|
| Fuse-Type | Time Delay / Slow Blow |
| Type | Specialty Fuses |
| Tradename | Slo-Blo |
| Manufacturer | Littelfuse |
| Mounting-Style | Holder / Clip |
| Product Category | Fuses |
| Body-Style | Cylindrical |
| Termination-Style | Clip |
| Product | Ceramic Fuse |
| Packaging | Bulk |
| Product-Type | Axial Lead and Cartridge Fuse |
| Diameter | 6.35 mm |
| Fuse-Size-Group | 3AB (6.3 mm x 32 mm) |
| Series | 326 |
| Length | 31.75 mm |
| Voltage-Rating-AC | 250 V |
| Current-Rating | 12 A |
| Unit-Weight | 0.098767 oz |
More Information
The price and lead time for 0326012.MXCCP depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
0326012.MXCCP Price & Stock
Littelfuse 0326012.MXCCP pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 0326012.MXCCP-ND | - | - | - | - | 6.41 | 6.41 | 2020-02-07T15:59:58Z |
| Nexxon | 0326012.MXCCP | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | 0326012.MXCCP | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | 0326012.MXCCP | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0326012.MXCCP due to regional differences or acquisition. 0326012.MXCCP may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED