- Mfr. #:
- 0895025.TXN
- Description:
- FUSE AUTOMOTIVE 25A 58V AUTO LNK
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Approvals | UL |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Series | JCASE 895 |
| Mounting-Type | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Color | Clear |
| Packaging | Bulk |
| Fuse-Type | Automotive |
| Package-Case | Auto Link |
| Voltage-Rating-DC | 58V |
| Current-Rating | 25A |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | 1kA |
| Size-Dimension | 0.571" L x 0.472" W x 0.630" H (14.50mm x 12.00mm x 16.00mm) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage-Rating-AC | - |
| Response-Time | - |
| MeltingI2t |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
0895025.TXN Price & Stock
Littelfuse 0895025.TXN pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Allied Electronics & Automation | 70184422 | - | - | 52.12 | 50.58 | 47.43 | 47.43 | 2019-12-28T11:59:28Z |
| LTL Group | 6209068 | 2,000 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T01:29:13Z |
| Classic Components | 0895025.TXN | 1,540 | - | - | - | - | - | 2019-12-24T18:41:18Z |
| Abacus Technologies | 0895025.TXN | 4,065 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| Sierra IC | 0895025.TXN | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0895025.TXN due to regional differences or acquisition. 0895025.TXN may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED