- Mfr. #:
- 0ATO015.V
- Description:
- Automotive Fuses 15A Blue
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Indicator-Style | Without Indicator |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Type | Holder |
| Mounting-Style | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Response-Time | Fast |
| Approvals | CSA, UL |
| Packaging | Bulk |
| Color | Blue |
| Package-Case | Blade, ATO/ATC |
| Product | Blade Fuse |
| Termination-Style | Blade |
| Product-Type | Automotive Fuses |
| Fuse-Type | Automotive |
| Series | ATOR |
| Type | ATO Autofuse Blade Fuse |
| Fuse-Size-Group | ATO |
| Width | 5.08 mm |
| Voltage-Rating-AC | 32V |
| Voltage-Rating-DC | 32 VDC |
| Length | 19.05 mm |
| Current-Rating | 15A |
| Height | 12.19 mm |
| Size-Dimension | 0.750" L x 0.200" W x 0.480" H (19.05mm x 5.08mm x 12.19mm) |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | - |
| MeltingI2t | - |
| Diameter | - |
| Operating-Temperature | - |
More Information
Request a quote 0ATO015.V at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 0ATO015.V In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
0ATO015.V Price & Stock
Littelfuse 0ATO015.V pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | F5043-ND | 1,610 | 6.16 | 5.56 | 3.83 | 2.78 | 2.49 | 2020-02-14T18:00:26Z |
| element14 APAC | 2803325 | 45 | 6.53 | 5.07 | 4.23 | 3.06 | 3.06 | 2020-02-18T14:51:20Z |
| Verical | 0ATO015.V | 27 | - | - | 3.62 | 2.61 | 2.61 | 2020-02-18T17:52:59Z |
| Voyager Components | 0ATO015.V-LITTELFUSE | 76,930 | - | - | - | 2.46 | 2.04 | 2020-02-18T03:44:42Z |
| Arrow Electronics | 0ATO015.V | 27 | 5.52 | 4.44 | 3.62 | 2.61 | 2.61 | 2020-02-18T17:39:48Z |
| Area51-Authorized | 0ATO015.V | - | - | - | - | - | - | 2020-02-18T05:32:05Z |
| Mouser | 576-0ATO015.V | - | 5.88 | 4.60 | 3.83 | 2.78 | 2.78 | 2020-02-18T01:01:20Z |
| TTI | 0ATO015.V | - | - | - | - | - | - | 2020-02-18T07:22:47Z |
| Farnell | 2803325 | 45 | 8.22 | 6.34 | 5.29 | 3.84 | 3.84 | 2020-02-18T02:52:02Z |
| Newark | 89K8480 | 45 | 5.88 | 4.60 | 3.83 | 2.78 | 2.63 | 2020-02-18T03:55:25Z |
| Allied Electronics & Automation | 71028007 | - | - | 5.39 | 5.39 | 5.39 | 5.39 | 2020-02-18T11:40:53Z |
| Bisco | 0ATO015.V | 7 | - | - | - | - | - | 2020-02-18T04:43:51Z |
| C Plus Electronics | 0ATO015.V | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| North Star Micro | 0ATO015.V | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0ATO015.V due to regional differences or acquisition. 0ATO015.V may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED