- Mfr. #:
- 0HEV030.ZXBD
- Description:
- Automotive Fuses HEV LC 450VDC 30A Boltdown Tabs
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
|---|---|
| Series | HEV |
| Product Category | Fuses |
| Package-Case | Cylindrical, Blade Terminal (Bolt) |
| Fuse-Type | Cartridge, Ceramic |
| Packaging | Bulk |
| Mounting-Type | Bolt Mount |
| MeltingI2t | 993 |
| Voltage-Rating-DC | 450V |
| Current-Rating | 30A |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | 10kA |
| Size-Dimension | 0.469" Dia x 2.559" L (11.90mm x 65.00mm) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage-Rating-AC | - |
| Color | - |
| Response-Time | - |
| Approvals | - |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of 0HEV030.ZXBD at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
0HEV030.ZXBD Price & Stock
Littelfuse 0HEV030.ZXBD pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | F11179-ND | 222 | 163.55 | 144.08 | 116.82 | 101.24 | 101.24 | 2019-12-22T13:56:25Z |
| Mouser | 576-0HEV030.ZXBD | 254 | 163.47 | 144.00 | 116.74 | 97.35 | 97.35 | 2019-12-17T08:18:54Z |
| Newark | 64X7388 | - | - | - | - | 97.35 | 97.35 | 2019-12-21T15:43:42Z |
| Abacus Technologies | 0HEV030.ZXBD | 4,881 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| Sierra IC | 0HEV030.ZXBD | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0HEV030.ZXBD due to regional differences or acquisition. 0HEV030.ZXBD may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED