- Mfr. #:
- 0PAL4100X
- Description:
- Automotive Fuses Terminal 100A Blue Autolink
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Indicator-Style | Without Indicator |
|---|---|
| Mounting-Style | Stud |
| Fuse-Size-Group | PAL |
| Series | PAL |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Product Category | Fuses |
| Product | Cartridge Box Fuse |
| Termination-Style | Cartridge Box Bolt Down |
| Packaging | Bulk |
| Mounting-Type | Bolt Mount |
| Color | Blue |
| Product-Type | Automotive Fuses |
| Fuse-Type | Automotive |
| Type | Auto Link PAL Fuse |
| Package-Case | Auto Link |
| Width | 406.4 mm |
| Length | 330.2 mm |
| Voltage-Rating-DC | 32 VDC |
| Current-Rating | 100A |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | - |
| Size-Dimension | - |
| Approvals | - |
| Response-Time | - |
| Voltage-Rating-AC | - |
| Operating-Temperature | - |
| MeltingI2t |
More Information
Part No. 0PAL4100X is now available at OMO. Request a quote of 0PAL4100X please use the request quote or email us a RFQ.
0PAL4100X Price & Stock
Littelfuse 0PAL4100X pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Voyager Components | 0PAL4100X-LITTELFUSE | 9,770 | - | - | 19.42 | 16.28 | 15.87 | 2020-02-24T03:38:25Z |
| Digi-Key | 0PAL4100X-ND | - | - | 39.87 | 39.87 | 39.87 | 39.87 | 2020-02-21T17:09:39Z |
| Area51-Authorized | 0PAL4100X | - | - | - | - | - | - | 2020-02-23T05:33:07Z |
| Mouser | 576-0PAL4100X | - | 41.27 | 39.80 | 25.81 | 21.38 | 21.38 | 2020-02-21T22:48:47Z |
| RS Components | 8781255 | - | - | - | - | - | - | 2020-02-22T10:12:22Z |
| Allied Electronics & Automation | 70184409 | - | - | 23.98 | 20.60 | 18.84 | 17.93 | 2020-02-23T11:44:20Z |
| North Star Micro | 0PAL4100X | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| TransparentC | 0PAL4100X | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0PAL4100X due to regional differences or acquisition. 0PAL4100X may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED