- Mfr. #:
- 100812
- Description:
- SCC 1000 Open Top Static Shielding Bag Metal-In
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Closure-System | User Defined - Clips, Heat Seal, Tape |
|---|---|
| Type | Static Shielding Bag |
| Product Category | Static Control Shielding Bags, Materials |
| Color | Silver |
| Manufacturer | SCS |
| Metal-Layer | In |
| Width-Inside | 8" (203.2mm) |
| Tensile-Strength | 4600 psi |
| Thickness | 2.8 mil (71.12 microns) |
| Length-Inside | 12" (304.8mm) |
| Series | 1000 |
| Static-Discharge-Shielding |
More Information
Request a quote 100812 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 100812 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
100812 Price & Stock
Autograph Warehouse 100812 pricing and available inventory.
Alternate Names
Autograph Warehouse has several brands around the world that may have alternate names for 100812 due to regional differences or acquisition. 100812 may also be known as the following names: