- Mfr. #:
- 1546
- Description:
- Standoffs & Spacers 6-32 X 1/4" ROUND
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Type: | Swage |
| Product Type: | Standoffs & Spacers |
| Product Category: | Standoffs & Spacers |
| Product: | Standoffs |
| Shape: | Round |
| Plating: | Nickel |
| Manufacturer: | Keystone Electronics |
| Brand: | Keystone Electronics |
| Subcategory: | Hardware |
| Gender: | Female |
| Material: | Brass |
| Thread Size: | 6-32 |
| Factory Pack Quantity: | 100 |
| Length: | 0.25 in |
| Outside Diameter: | 0.25 in |
| Inside Diameter: | 0.187 in |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
1546 is available at OMO Electronic.We can offer 1546 for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
1546 Price & Stock
VSM 1546 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zoro | G1909037 | Yes | 242.94 | 242.94 | 242.94 | 242.94 | 242.94 | 2019-11-24T02:17:15Z |
Alternate Names
VSM has several brands around the world that may have alternate names for 1546 due to regional differences or acquisition. 1546 may also be known as the following names: