- Mfr. #:
- 15471
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
| Terminal-Type | Standard |
| Insulation | Non-Insulated |
| Series | Mark I |
| Mounting-Type | Free Hanging (In-Line) |
| Gender | Female |
| Packaging | Cut Tape (CT) Alternate Packaging |
| Termination | Crimp |
| Wire-Gauge | 11-13.5 AWG |
| Length-Overall | 0.886" (22.50mm) |
| Tab-Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab-Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Features | - |
| Tab-Length | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: 15471 is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy 15471,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
15471 Price & Stock
Fan Mats 15471 pricing and available inventory.
Alternate Names
Fan Mats has several brands around the world that may have alternate names for 15471 due to regional differences or acquisition. 15471 may also be known as the following names: