- Mfr. #:
- 35TZV220M8X10.5
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Tolerance | ±20% |
|---|---|
| Series | TZV |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | Rubycon |
| Package-Case | Radial, Can - SMD |
| Applications | General Purpose |
| Packaging | Digi-ReelR Alternate Packaging |
| Product Category | Aluminum - Polymer Capacitors |
| Ripple-Current | 360mA |
| Voltage-Rating | 35V |
| Capacitance | 220μF |
| Lifetime-Temp# | 2000 Hrs @ 105°C |
| Impedance | 160 mOhm |
| Height-Seated-Max | 0.413" (10.50mm) |
| Surface-Mount-Land-Size | 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |
| Size-Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | - |
| Lead-Spacing | - |
| ESR-Equivalent-Series-Resistance | - |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
35TZV220M8X10.5 is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
35TZV220M8X10.5 Price & Stock
Rubycon 35TZV220M8X10.5 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 1189-1622-1-ND | 4,226 | 5.45 | 3.86 | 2.54 | 2.54 | 2.54 | 2020-02-21T17:09:39Z |
| Digi-Key | 1189-1622-6-ND | 4,226 | 5.45 | 3.86 | 2.54 | 2.54 | 2.54 | 2020-02-21T17:09:39Z |
| Digi-Key | 1189-1622-2-ND | 4,000 | - | - | - | 1.39 | 1.23 | 2020-02-21T17:09:39Z |
| Mouser | 232-35TZV220M8X10.5 | 1,921 | 5.30 | 3.96 | 2.72 | 1.81 | 1.58 | 2020-02-21T22:48:47Z |
| Onlinecomponents.com | 35TZV220M8X10.5 | 1,020 | 3.11 | 3.11 | 2.17 | 1.45 | 1.39 | 2020-02-21T12:11:48Z |
| Chip One Stop Japan | C1S629500116633 | 4,243 | - | 2.11 | 2.11 | 2.11 | 2.11 | 2020-02-21T12:31:22Z |
| element14 APAC | 2346380 | 513 | 6.16 | 4.37 | 2.87 | 2.87 | 2.87 | 2020-02-22T02:17:41Z |
| Master Electronics | 35TZV220M8X10.5 | 1,020 | 3.11 | 3.11 | 2.17 | 1.45 | 1.39 | 2020-02-21T10:12:10Z |
| Electro Sonic | 35TZV220M8X105 | 1,020 | 3.20 | 3.20 | 2.24 | 1.49 | 1.44 | 2020-02-21T09:54:23Z |
| Farnell | 2346380 | 528 | 6.87 | 4.53 | 2.51 | 2.17 | 2.00 | 2020-02-22T02:55:57Z |
| Farnell | 2346380RL | - | - | 4.53 | 2.51 | 2.17 | 2.00 | 2020-02-22T02:55:57Z |
| Newark | 08X5011 | 513 | 5.45 | 3.86 | 2.54 | 2.54 | 2.54 | 2020-02-22T03:49:50Z |
| Newark | 27X7933 | - | - | - | - | 1.39 | 1.29 | 2020-02-22T03:49:50Z |
| LCSC | C88819 | 496 | 1.37 | 1.04 | 0.909 | 0.873 | 0.873 | 2020-02-21T23:37:53Z |
| Ameya360 | 35TZV220M8X10.5 | - | - | - | - | 1.74 | 1.74 | 2020-02-21T09:37:43Z |
| Abacus Technologies | 35TZV220M 8X10.5 | 20,328 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| North Star Micro | 35TZV220M8X10.5 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | 35TZV220M8X10.5 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Rubycon has several brands around the world that may have alternate names for 35TZV220M8X10.5 due to regional differences or acquisition. 35TZV220M8X10.5 may also be known as the following names:
- RUBY
- RUBYCON CORP
- RUBYCON CORPORATION
- RUB
- RUBYCON AMERICA INC
- RUBYCON AMERICA
- RUBYCO
- RUBICON
- RUBYCN
- RUBYCON CORPORATION(HK BRANCH)
- Rubycon Netherlands
- RUBYCON CORPORATION HONG KONG BRANCH
- Rubycon Capacitors
- RUBYC
- RUBYCON CORPORATION HONG KONG
- RUBYCON(RoHS)