- Mfr. #:
- 4077B
- Description:
- 80 MHz Arbitrary Waveform / Function Generato
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Signal-Types | Sine, Square, Triangle, Ramp, Pulse |
|---|---|
| Display-Type | LCD |
| Frequency | I uHz to 80 MHz |
| Type | Function Generator, DDS |
| Product Category | Equipment - Function Generators |
| Manufacturer | B&K Precision |
| Function | Arbitrary, Sweep |
| Equipment-Type | Arbitrary Wave Form Generator |
| Frequency-Max | 80MHz |
| Unit-Weight | 6 lbs |
| Series | 4075B |
| Supply-Voltage | 100 ~ 240V |
| Input-Voltage | 100 V to 240 V |
| AC-Supply-Voltage | 100 V to 240 V |
| Number-of-Channels | 1 |
More Information
Part No. 4077B is now available at OMO. Request a quote of 4077B please use the request quote or email us a RFQ.
4077B Price & Stock
Sprague 4077B pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resion | 4077B | 6 | - | - | - | - | - | 2019-04-10T15:52:26Z |
Alternate Names
Sprague has several brands around the world that may have alternate names for 4077B due to regional differences or acquisition. 4077B may also be known as the following names:
- SPR
- SPRAG
- SPRA
- SPRG
- SPRAUGE
- SPG
- SPRAGU
- SPRAGUE ELECTRIC CO
- SGU
- SPARGUE
- SPRAGE
- SPRAGUE-GOODMAN
- SPRAGUE POWERLYTIC
- SPRAGUE SANFORD
- SPRGE
- SPRAGUE ATOM
- SPRAGUE ELECTRIC COMPANY
- SPRAGUE/G
- Sprague - Goodman Electronics
- SPRAGUE-GOODMAN (VA)
- EXTRALYTIC/SPRAGUE
- SPRAGUE ELECTRI
- GI/SPRAGUE
- SPRAGUE/86'S
- HI-Q/SPRAGUE