- Mfr. #:
- 42475
- Description:
- MAT, STATFREE Z2, 3 LAYER, GREY, 0.125 IN x 24 IN x 48 IN
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Material | Vinyl |
|---|---|
| Mat-Type | Table, Workbench |
| Product Category | Static Control Grounding Mats |
| Shape | Rectangle |
| Color | Gray |
| Features | Dissipative |
| Manufacturer | Desco |
| Length | 4' (1.22m) |
| Width | 2' (0.61m) |
| Thickness | 0.13" (3.30mm) |
| Series |
More Information
The price and lead time for 42475 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
42475 Price & Stock
SKF 42475 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MRO Supply | 305069 | Yes | 204.46 | 204.46 | 204.46 | 204.46 | 204.46 | 2019-11-24T02:41:25Z |
Alternate Names
SKF has several brands around the world that may have alternate names for 42475 due to regional differences or acquisition. 42475 may also be known as the following names:
- Skf Industries Inc
- SKF Linearsysteme Gmbh
- SKF Motion Technologies
- SKF Seals
- SKF EXPLORER
- SKF Bearing