- Mfr. #:
- 445C22G25M00000
- Description:
- CRYSTAL 25.0000MHZ 30PF SMD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Frequency-Tolerance | ±20ppm |
|---|---|
| Frequency-Stability | ±20ppm |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Type | MHz Crystal |
| Operating-Mode | Fundamental |
| Product Category | Crystals |
| Manufacturer | CTS-Frequency Controls |
| Series | 445 |
| ESR-Equivalent-Series-Resistance | 40 Ohm |
| Load-Capacitance | 30pF |
| Frequency | 25MHz |
| Package-Case | 2-SMD |
| Size-Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height | 0.053" (1.35mm) |
| Operating-Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - |
More Information
The price and lead time for 445C22G25M00000 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
445C22G25M00000 Price & Stock
CTS Components 445C22G25M00000 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 445C22G25M00000-ND | - | - | - | - | 2.79 | 2.79 | 2020-01-04T13:51:23Z |
| Mouser | 774-445C22G25.00000 | - | 4.88 | 4.07 | 3.61 | 2.70 | 2.70 | 2020-01-03T21:32:22Z |
| Avnet | 445C22G25M00000 | - | - | - | - | 2.76 | 2.31 | 2020-01-04T03:43:12Z |
| North Star Micro | 445C22G25M00000 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
CTS Components has several brands around the world that may have alternate names for 445C22G25M00000 due to regional differences or acquisition. 445C22G25M00000 may also be known as the following names:
- CTS
- CTS CORP
- CTS CORPORATION
- CTS-Frequency Controls
- CTS Electrocomponents
- CTS Resistor Products
- CTS Electronic Components
- CTS THERMAL MANAGEMENT PRODUCTS
- CTB
- CTS Corporation Resistor/Electrocomponents
- CTS-Micro Division
- CTS CORPORAT
- CTS-Automotive Div
- CTS ELECTRONICS
- CTS Wireless Components Inc
- CTS ELECTROCOMPONENTS (VA)
- CTS-FREQUENCY CONTROLS (VA)
- cts electronic
- CTS RESISTOR PRODUCTS (VA)
- CTS SINGAPORE PTE LTD
- cts resistor/electrocompo
- CTS Corporation Resistor
- CTS ELECTRONICS COMPONENTS INC
- CTS WIRELESS
- CTS CORPORATIO