- Mfr. #:
- 450-0119C
- Description:
- E, PCB TRACE ANTENNA, CUT TAPE
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Surface Mount |
|---|---|
| Series | SaBLE-x |
| Product Category | RF Transceiver Modules |
| Manufacturer | LSR |
| Serial-Interfaces | JTAG, UART |
| Antenna-Type | Integrated, Trace |
| Packaging | Cut Strip Alternate Packaging |
| Protocol | Bluetooth v4.1, Class 2 |
| RF-Family-Standard | Bluetooth |
| Current-Receiving | 7mA ~ 11.8mA |
| Current-Transmitting | 7.9mA ~ 13.6mA |
| Power-Output | 5.3dBm |
| Package-Case | 39-SMD Module |
| Frequency | 2.4GHz |
| Memory-Size | 128kB Flash, 20kB SRAM |
| Voltage-Supply | 1.8 V ~ 3.8 V |
| Sensitivity | -96.1dBm |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Data-Rate | - |
| Modulation | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
450-0119C Price & Stock
Laird 450-0119C pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 450-0119C-ND | 8,114 | 91.25 | 91.25 | 91.25 | 91.25 | 91.25 | 2020-04-19T13:12:18Z |
| Mouser | 741-450-0119C | 1,098 | 109.29 | 109.29 | 109.29 | 109.29 | 109.29 | 2020-04-17T20:46:31Z |
| Verical | 450-0119C | 1 | 91.78 | 91.78 | 91.78 | 91.78 | 91.78 | 2020-04-19T17:58:24Z |
| Arrow Electronics | 450-0119C | 1 | 91.78 | 91.78 | 91.78 | 91.78 | 91.78 | 2020-04-19T15:35:43Z |
| Avnet | 450-0119C | - | - | - | 71.80 | 55.81 | 49.44 | 2020-04-18T01:18:00Z |
| element14 APAC | 3407225 | - | 103.63 | 99.20 | 90.14 | 90.14 | 90.14 | 2020-04-16T01:53:55Z |
| Farnell | 3407225 | - | 103.51 | 99.11 | 90.04 | 90.04 | 90.04 | 2020-04-16T14:12:22Z |
| Farnell | 3407225RL | - | - | - | - | 90.04 | 90.04 | 2020-04-16T14:12:22Z |
| Avnet Europe | 450-0119C | - | 134.65 | 123.49 | 110.84 | 110.84 | 110.84 | 2020-04-20T08:14:36Z |
| Arrow.cn | 4500119C#LAIRDTEC | 1 | 111.32 | 109.73 | 104.88 | 100.10 | 96.92 | 2020-04-06T16:07:59Z |
| Classic Components | 450-0119C | 26 | - | - | - | - | - | 2020-04-17T15:46:26Z |
Alternate Names
Laird has several brands around the world that may have alternate names for 450-0119C due to regional differences or acquisition. 450-0119C may also be known as the following names:
- LAIRD TECHNOLOGIES
- LAIRD TECH
- EZURIO
- Laird-Signal Integrity Products
- Laird Technologies IAS
- Laird Technologies EMI
- LAIRD TECHNOLOGIES INC
- Laird - Embedded Wireless Solutions
- LAIRD TECHNOLOGY
- LAIRD TECHNOLOGIES WIRELESS M2M
- EZURIO LTD
- LAIRD THERMAL PRODUCTS
- EZURiO Limited
- Laird Connectivity
- LAIRD TECHNOLOGIES EMI (VA)
- Laird-Signal
- LAIRD-SIGNAL INTEGRITY PRODUCTS (VA)
- LAIRD TECHNO
- LAIRD TECHNOLOGIES IAS (VA)
- LAIRD - EMI
- LAIRD TECHNOLIGIES
- Laird Connectivity Inc
- LAIRD TECHNOLOGIES - THERMAL MATERIAL
- LAIRD - TIM
- LAIRD TECHNOLOGIES/ THE