- Mfr. #:
- 450-0127
- Description:
- RF Modules SiFLEX02-R2-HP U.FL Module
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
| Antenna Connector Type: | U.FL |
| Packaging: | Tray |
| Series: | SiFLEX |
| Interface Type: | Serial |
| Product Type: | RF Modules |
| Product Category: | RF Modules |
| Manufacturer: | Laird Connectivity |
| Brand: | Laird Connectivity |
| Tradename: | FLEX |
| Frequency: | 900 MHz |
| Output Power: | 750 mW |
| Supply Current Transmitting: | 50 mA |
| Supply Current Receiving: | 39 mA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Factory Pack Quantity: | 25 |
| Dimensions: | 1.63 in x 0.9 in x 0.2 in |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
Part No. 450-0127 is now available at OMO. Request a quote of 450-0127 please use the request quote or email us a RFQ.
450-0127 Price & Stock
LS Research 450-0127 pricing and available inventory.
Alternate Names
LS Research has several brands around the world that may have alternate names for 450-0127 due to regional differences or acquisition. 450-0127 may also be known as the following names: