- Mfr. #:
- 450-0178C
- Description:
- Bluetooth Modules (802.15.1) SaBLE-x-R2 Module, E xternal Antenna Port
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
| Tradename: | SaBLE-x-R2 |
| Series: | SaBLE-x-R2 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Brand: | Laird Connectivity |
| Manufacturer: | Laird Connectivity |
| Interface Type: | I2C, SPI, UART |
| Antenna: | External |
| Antenna Connector Type: | External |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Category: | Bluetooth Modules (802.15.1) |
| Product Type: | Bluetooth Modules |
| Class: | Bluetooth Low Energy (BLE) |
| Version: | Bluetooth 5.0 |
| Protocol: | Bluetooth 5.0 |
| Output Power: | 5 dBm |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Height: | 2.3 mm |
| Length: | 17.9 mm |
| Width: | 11.6 mm |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V to 3.8 V |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.028219 oz |
| Sensitivity: | - 96 dBm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
The price and lead time for 450-0178C depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
450-0178C Price & Stock
Laird 450-0178C pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 450-0178C-ND | 224 | 51.88 | 51.88 | 51.88 | 49.96 | 49.96 | 2019-12-30T13:58:02Z |
| Avnet | 450-0178C | 50 | - | - | 51.88 | 47.35 | 39.34 | 2019-12-31T01:34:11Z |
| Mouser | 239-450-0178C | 521 | 51.88 | 51.88 | 51.88 | 51.88 | 51.88 | 2019-12-30T21:23:03Z |
| element14 APAC | 2802551 | - | 59.18 | 59.18 | 59.18 | 59.18 | 59.18 | 2019-12-31T02:22:14Z |
| Newark | 43AC0706 | - | 60.02 | 60.02 | 60.02 | 60.02 | 60.02 | 2019-12-28T18:55:50Z |
| Farnell | 2802551 | - | 61.88 | 56.33 | 55.32 | 54.76 | 54.76 | 2019-12-31T02:56:56Z |
| Farnell | 2802551RL | - | - | 56.33 | 55.32 | 54.76 | 54.76 | 2019-12-31T02:56:56Z |
| Avnet Europe | 450-0178C | - | 72.49 | 65.24 | 58.72 | 58.72 | 58.72 | 2019-12-31T07:57:37Z |
Alternate Names
Laird has several brands around the world that may have alternate names for 450-0178C due to regional differences or acquisition. 450-0178C may also be known as the following names:
- LAIRD TECHNOLOGIES
- LAIRD TECH
- EZURIO
- Laird-Signal Integrity Products
- Laird Technologies IAS
- Laird Technologies EMI
- LAIRD TECHNOLOGIES INC
- Laird - Embedded Wireless Solutions
- LAIRD TECHNOLOGY
- LAIRD TECHNOLOGIES WIRELESS M2M
- EZURIO LTD
- LAIRD THERMAL PRODUCTS
- EZURiO Limited
- Laird Connectivity
- LAIRD TECHNOLOGIES EMI (VA)
- Laird-Signal
- LAIRD-SIGNAL INTEGRITY PRODUCTS (VA)
- LAIRD TECHNO
- LAIRD TECHNOLOGIES IAS (VA)
- LAIRD - EMI
- LAIRD TECHNOLIGIES
- Laird Connectivity Inc
- LAIRD TECHNOLOGIES - THERMAL MATERIAL
- LAIRD - TIM
- LAIRD TECHNOLOGIES/ THE