- Mfr. #:
- 5623
- Description:
- Cable Accessories Strain Relief Grip Nylon MAX-LOC®
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Tolerance | ±10% |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting-Type | Through Hole |
| Package-Case | Radial |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Material-Core | Ferrite |
| Packaging | Bulk |
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Series | 5600 |
| Current-Rating | 3.5A |
| Inductance | 1mH |
| Frequency-Test | 1kHz |
| DC-Resistance-DCR | 195 mOhm Max |
| Size-Dimension | 1.500" Dia (38.10mm) |
| Height-Seated-Max | 1.110" (28.19mm) |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Ratings | - |
| Current-Saturation | - |
| Q-Freq | - |
| Frequency-Self-Resonant | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
5623 Price & Stock
3M 5623 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medex Supply | 3M-5623 | Yes | 760.24 | 760.24 | 760.24 | 760.24 | 760.24 | 2019-11-19T02:43:02Z |
Alternate Names
3M has several brands around the world that may have alternate names for 5623 due to regional differences or acquisition. 5623 may also be known as the following names:
- 3M COMPANY
- MMM
- 3M TOUCH SYSTEMS
- 3M CORP
- 3MTOUCH
- 3M COMP
- 3M Electronic Solutions Division
- 3M ELECTRICAL SPEC
- 3M Scotch
- 3M PREFERRED CONVERTER
- 3M (TC)
- 3M CORPORATION
- 3M - ISD
- 3M-CO
- 3M Electronic Specialty
- 3M HONG KONG LTD
- 3M ESM
- THE 3M CO
- 3M GROUP
- 3M-SCC
- 3M PELTOR
- 3m Electrical Products Div
- 3M - EPD
- 3M/R
- 3m Ohesd