- Mfr. #:
- 5629
- Description:
- SCREW PITCH GAUGE, 28 BLADES, METRIC/IMP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Tolerance | ±10% |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting-Type | Through Hole |
| Package-Case | Radial |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Material-Core | Ferrite |
| Packaging | Bulk |
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Series | 5600 |
| Current-Rating | 4.4A |
| Inductance | 1mH |
| Frequency-Test | 1kHz |
| DC-Resistance-DCR | 183 mOhm Max |
| Size-Dimension | 1.500" Dia (38.10mm) |
| Height-Seated-Max | 1.500" (38.10mm) |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Ratings | - |
| Current-Saturation | - |
| Q-Freq | - |
| Frequency-Self-Resonant | - |
More Information
parts# 5629 is available at OMO Electronic, see description of 5629 as below .
use the request quote form to request 5629 price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for 5629 depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
5629 Price & Stock
3M 5629 pricing and available inventory.
Alternate Names
3M has several brands around the world that may have alternate names for 5629 due to regional differences or acquisition. 5629 may also be known as the following names:
- 3M COMPANY
- MMM
- 3M TOUCH SYSTEMS
- 3M CORP
- 3MTOUCH
- 3M COMP
- 3M Electronic Solutions Division
- 3M ELECTRICAL SPEC
- 3M Scotch
- 3M PREFERRED CONVERTER
- 3M (TC)
- 3M CORPORATION
- 3M - ISD
- 3M-CO
- 3M Electronic Specialty
- 3M HONG KONG LTD
- 3M ESM
- THE 3M CO
- 3M GROUP
- 3M-SCC
- 3M PELTOR
- 3m Electrical Products Div
- 3M - EPD
- 3M/R
- 3m Ohesd