- Mfr. #:
- 5705
- Description:
- Fixed Inductors 450uH 15%
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Shielding: | Unshielded |
|---|---|
| Termination Style: | Radial |
| Application: | Power |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| RoHS: | N |
| Brand: | J.W. Miller |
| Subcategory: | Inductors, Chokes & Coils |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Product: | Fixed Inductors |
| Product Type: | Fixed Inductors |
| Manufacturer: | Bourns |
| Factory Pack Quantity: | 80 |
| Maximum DC Resistance: | 490 mOhms |
| Inductance: | 450 uH |
| Tolerance: | 15 % |
| Maximum DC Current: | 1.5 A |
| Diameter: | 0.875 in |
| Width: | 0.437 in |
| Lead Spacing: | 0.3 in |
| Termination: | - |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of 5705 at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
5705 Price & Stock
3M 5705 pricing and available inventory.
Alternate Names
3M has several brands around the world that may have alternate names for 5705 due to regional differences or acquisition. 5705 may also be known as the following names:
- 3M COMPANY
- MMM
- 3M TOUCH SYSTEMS
- 3M CORP
- 3MTOUCH
- 3M COMP
- 3M Electronic Solutions Division
- 3M ELECTRICAL SPEC
- 3M Scotch
- 3M PREFERRED CONVERTER
- 3M (TC)
- 3M CORPORATION
- 3M - ISD
- 3M-CO
- 3M Electronic Specialty
- 3M HONG KONG LTD
- 3M ESM
- THE 3M CO
- 3M GROUP
- 3M-SCC
- 3M PELTOR
- 3m Electrical Products Div
- 3M - EPD
- 3M/R
- 3m Ohesd