- Mfr. #:
- 5707
- Description:
- Fixed Inductors 78uH 15%
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Shielding: | Unshielded |
|---|---|
| Termination Style: | Radial |
| Application: | Power |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| RoHS: | N |
| Brand: | J.W. Miller |
| Subcategory: | Inductors, Chokes & Coils |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Product: | Fixed Inductors |
| Product Type: | Fixed Inductors |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductance: | 75 uH |
| Maximum DC Current: | 5 A |
| Maximum DC Resistance: | 40 mOhms |
| Factory Pack Quantity: | 35 |
| Tolerance: | 15 % |
| Diameter: | 1.125 in |
| Width: | 0.562 in |
| Lead Spacing: | 0.42 in |
| Termination: | - |
More Information
We can supply J.W. Miller 5707, use the request quote form to request 5707 pirce, J.W. Miller Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
5707 Price & Stock
3M 5707 pricing and available inventory.
Alternate Names
3M has several brands around the world that may have alternate names for 5707 due to regional differences or acquisition. 5707 may also be known as the following names:
- 3M COMPANY
- MMM
- 3M TOUCH SYSTEMS
- 3M CORP
- 3MTOUCH
- 3M COMP
- 3M Electronic Solutions Division
- 3M ELECTRICAL SPEC
- 3M Scotch
- 3M PREFERRED CONVERTER
- 3M (TC)
- 3M CORPORATION
- 3M - ISD
- 3M-CO
- 3M Electronic Specialty
- 3M HONG KONG LTD
- 3M ESM
- THE 3M CO
- 3M GROUP
- 3M-SCC
- 3M PELTOR
- 3m Electrical Products Div
- 3M - EPD
- 3M/R
- 3m Ohesd