- Mfr. #:
- 5708
- Description:
- TESTER-GFI & CIRCUIT (5708)
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Tolerance | ±15% |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Specifications | Tests 3-Wire Circuits and Ground Continuity |
| Shielding | Shielded |
| Package-Case | Radial |
| Material-Core | Powdered Iron |
| Manufacturer | Greenlee Communications |
| Type | GFCI, 3-Wire Circuit Tester |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Packaging | Bulk |
| Series | 5700 |
| Inductance | 400μH |
| DC-Resistance-DCR | 330 mOhm Max |
| Current-Rating | 2.25A |
| Frequency-Test | 1kHz |
| Size-Dimension | 0.875" Dia x 0.437" W (22.22mm x 11.10mm) |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Height-Seated-Max | - |
| Ratings | - |
| Current-Saturation | - |
| Q-Freq | - |
| Frequency-Self-Resonant | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
5708 Price & Stock
3M 5708 pricing and available inventory.
Alternate Names
3M has several brands around the world that may have alternate names for 5708 due to regional differences or acquisition. 5708 may also be known as the following names:
- 3M COMPANY
- MMM
- 3M TOUCH SYSTEMS
- 3M CORP
- 3MTOUCH
- 3M COMP
- 3M Electronic Solutions Division
- 3M ELECTRICAL SPEC
- 3M Scotch
- 3M PREFERRED CONVERTER
- 3M (TC)
- 3M CORPORATION
- 3M - ISD
- 3M-CO
- 3M Electronic Specialty
- 3M HONG KONG LTD
- 3M ESM
- THE 3M CO
- 3M GROUP
- 3M-SCC
- 3M PELTOR
- 3m Electrical Products Div
- 3M - EPD
- 3M/R
- 3m Ohesd