- Mfr. #:
- 570ABA000481DG
- Description:
- Programmable Oscillators Differential/single-ended; I2C programmable XO; 10-1417 MHz
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product: | XO |
|---|---|
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Silicon Labs |
| Manufacturer: | Silicon Laboratories |
| Series: | Si570 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | Programmable Oscillators |
| Product Category: | Programmable Oscillators |
| Subcategory: | Oscillators |
| Output Format: | LVPECL |
| Type: | I2C Programmable |
| Length: | 7 mm |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| Package / Case: | 5 mm x 7 mm |
| Width: | 5 mm |
| Frequency Stability: | 31.5 PPM |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.97 V |
| Load Capacitance: | 15 pF |
| Current Rating: | 120 mA |
| Frequency: | 10 MHz to 1417.5 MHz |
| Height: | 1.65 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
Part No. 570ABA000481DG is now available at OMO. Request a quote of 570ABA000481DG please use the request quote or email us a RFQ.
570ABA000481DG Price & Stock
Silicon Labs 570ABA000481DG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 570ABA000481DG-ND | - | - | - | 511.85 | 511.85 | 511.85 | 2019-12-14T13:54:59Z |
| Sierra IC | 570ABA000481DG | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
Silicon Labs has several brands around the world that may have alternate names for 570ABA000481DG due to regional differences or acquisition. 570ABA000481DG may also be known as the following names:
- SILICON LAB
- SILICON LABORATORIES
- SILICON LABORATORIES INC
- SILICON
- SCL
- SILABS
- SLAB
- SIL LABS
- SILICON LABO
- SILICON LABORATORIES INC (VA)
- silicon labories
- Silicon Labs / Bluegiga
- Sillicon Labs
- SILICON LABORATORIES INTERNATIONAL PTE LTD
- SILABSTOOLS
- SILICON LABS(RoHS)