- Mfr. #:
- 5712
- Description:
- Liquidtight Knockout Plug, 1", Neoprene
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Tolerance | ±15% |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Shielding | Shielded |
| Package-Case | Radial |
| Material-Core | Powdered Iron |
| Type | Phase Rotation Indicator |
| Manufacturer | Greenlee Communications |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Specifications | Detects the Rotary Field of Three-Phase Systems |
| Packaging | Bulk |
| Series | 5700 |
| DC-Resistance-DCR | 46 mOhm Max |
| Current-Rating | 4.75A |
| Frequency-Test | 1kHz |
| Inductance | 150μH |
| Size-Dimension | 0.875" Dia x 0.437" W (22.22mm x 11.10mm) |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Height-Seated-Max | - |
| Ratings | - |
| Current-Saturation | - |
| Q-Freq | - |
| Frequency-Self-Resonant | - |
More Information
Request a quote 5712 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 5712 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
5712 Price & Stock
Thomas & Betts 5712 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Onlinecomponents.com | 5712 | 30 | - | 44.32 | 38.04 | 32.60 | 32.60 | 2019-12-11T02:54:22Z |
| Beyond Components | 5712 | - | 112.45 | 112.45 | 112.45 | 112.45 | 112.45 | 2019-12-12T12:23:56Z |
| Master Electronics | 5712 | 30 | - | 44.32 | 38.04 | 32.60 | 32.60 | 2019-12-13T10:08:47Z |
| Electro Sonic | 5712 | 30 | - | 45.65 | 39.18 | 33.57 | 33.57 | 2019-12-13T09:20:42Z |
| Sager Electronics | 5712 | - | 41.39 | 35.74 | 33.64 | 33.64 | 33.64 | 2019-12-12T15:32:04Z |
| Allied Electronics & Automation | 71491213 | 50 | - | - | 23.54 | 20.18 | 20.18 | 2019-12-12T11:45:02Z |
Alternate Names
Thomas & Betts has several brands around the world that may have alternate names for 5712 due to regional differences or acquisition. 5712 may also be known as the following names:
- T&B
- T&B/ANSLEY
- ANSLEY
- THOMAS AND BETTS
- THOMAS & B
- UNION
- THOMAS & BETTS CORP
- THOMAS & BETTES
- Thomas & Betts (T&B)
- THOMAS & BET
- Thomas & Betts Electrical
- TNB
- ABB - THOMAS & BETTS
- THOMAS AND BETT
- THOM & BETTS
- T & B ANSL
- TYCO T&B
- THOMAS & BETTS CORP ELECTRICAL
- THOMAS&BE
- Steel City
- Thomas & Betts/Ansley
- THOMAS & BETTS POWER
- ANSL
- Blackburn/Elastimold
- THOMAS & BETTS (ABB)