- Mfr. #:
- 571AEA000462DG
- Description:
- Programmable Oscillators Differential/single-ended I2C programmable VCXO; 10-1417 MHz
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging: | Tray |
|---|---|
| Brand: | Silicon Labs |
| Manufacturer: | Silicon Laboratories |
| Series: | Si571 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | Programmable Oscillators |
| Product Category: | Programmable Oscillators |
| Subcategory: | Oscillators |
| Output Format: | LVPECL |
| Length: | 7 mm |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| Package / Case: | 5 mm x 7 mm |
| Width: | 5 mm |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Frequency Stability: | 20 PPM |
| Supply Voltage - Min: | 2.97 V |
| Load Capacitance: | 15 pF |
| Current Rating: | 120 mA |
| Frequency: | 10 MHz to 1417.5 MHz |
| Height: | 1.65 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
We can supply Silicon Labs 571AEA000462DG, use the request quote form to request 571AEA000462DG pirce, Silicon Labs Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
571AEA000462DG Price & Stock
Silicon Labs 571AEA000462DG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 571AEA000462DG-ND | - | - | - | 1034.04 | 1034.04 | 1034.04 | 2020-02-20T17:04:19Z |
| Sierra IC | 571AEA000462DG | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Silicon Labs has several brands around the world that may have alternate names for 571AEA000462DG due to regional differences or acquisition. 571AEA000462DG may also be known as the following names:
- SILICON LAB
- SILICON LABORATORIES
- SILICON LABORATORIES INC
- SILICON
- SCL
- SILABS
- SLAB
- SIL LABS
- SILICON LABO
- SILICON LABORATORIES INC (VA)
- silicon labories
- Silicon Labs / Bluegiga
- Sillicon Labs
- SILICON LABORATORIES INTERNATIONAL PTE LTD
- SILABSTOOLS
- SILICON LABS(RoHS)