- Mfr. #:
- 5722
- Description:
- Fixed Inductors 900uH 15%
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Tolerance | ±15% |
|---|---|
| Type | Toroidal |
| Mounting-Type | Through Hole |
| Shielding | Shielded |
| Package-Case | Radial |
| Material-Core | Powdered Iron |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Packaging | Bulk |
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Inductance | 900μH |
| Series | 5700 |
| Current-Rating | 3.75A |
| Frequency-Test | 1kHz |
| DC-Resistance-DCR | 175 mOhm Max |
| Size-Dimension | 0.875" Dia x 0.437" W (22.22mm x 11.10mm) |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Height-Seated-Max | - |
| Ratings | - |
| Current-Saturation | - |
| Q-Freq | - |
| Frequency-Self-Resonant | - |
More Information
We can supply Lumberg Automation 5722, use the request quote form to request 5722 pirce, Lumberg Automation Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
5722 Price & Stock
Fan Mats 5722 pricing and available inventory.
Alternate Names
Fan Mats has several brands around the world that may have alternate names for 5722 due to regional differences or acquisition. 5722 may also be known as the following names: