- Mfr. #:
- 66100
- Description:
- Statfree Dissipative Rubber, 48 inches x 40 foot, Gray
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mat-Type | Table, Workbench Runner |
|---|---|
| Product Category | Static Control Grounding Mats |
| Material | Rubber |
| Shape | Rectangle |
| Color | Gray, Dark |
| Manufacturer | Desco |
| Features | Conductive, Dissipative |
| Length | 40' (12.19m) |
| Width | 4' (1.22m) |
| Thickness | 0.06" (1.52mm) |
| Series |
More Information
We can supply Desco 66100, use the request quote form to request 66100 pirce, Desco Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
66100 Price & Stock
Klein Tools 66100 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 66100KT-ND | 2 | 246.04 | 218.72 | 211.88 | 211.88 | 211.88 | 2019-11-09T13:41:06Z |
| Electronic Supply | 66100 | 39 | - | - | - | - | - | 2019-11-08T20:45:43Z |
| Area51-Authorized | 66100 | - | - | - | - | - | - | 2019-11-09T05:10:14Z |
Alternate Names
Klein Tools has several brands around the world that may have alternate names for 66100 due to regional differences or acquisition. 66100 may also be known as the following names:
- KLEIN
- MATILEC
- Klein Tools Inc
- KLIEN TOOLS
- KLEIN TOOL