- Mfr. #:
- 66302
- Description:
- Anti-Static Control Products STATFREE UC 2-LAYER BLUE, .0.8"X24X36"
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mat-Type | Table, Workbench |
|---|---|
| Product Category | Static Control Grounding Mats |
| Material | Rubber |
| Shape | Rectangle |
| Manufacturer | Desco |
| Features | Conductive, Dissipative |
| Color | Blue, Light |
| Length | 3' (0.91m) |
| Width | 2' (0.61m) |
| Thickness | 0.08" (2.03mm) |
| Series |
More Information
The price and lead time for 66302 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
66302 Price & Stock
Irwin Industrial Tool 66302 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MRO Supply | 2085041 | Yes | 53.19 | 53.19 | 53.19 | 53.19 | 53.19 | 2020-01-26T02:50:13Z |
Alternate Names
Irwin Industrial Tool has several brands around the world that may have alternate names for 66302 due to regional differences or acquisition. 66302 may also be known as the following names:
- Irwin Tools
- IRWIN INDUSTRIAL TOOL COMPANY
- IRWIN INDUSTRIAL TOOLS ACCT #4057
- IRWIN STRAIT-LINE
- IRWIN MARPLES
- IRWIN MARATHON
- Irwin Industrial Tools
- IRWIN UNIBIT
- Irwin Industrial
- IRWIN TOOL