- Mfr. #:
- 8018
- Description:
- 6V 15W T-19MMDC Bayonet Base
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | VectorbordR Plugbord |
|---|---|
| Manufacturer | Vector Electronics |
| Proto-Board-Type | Plugboard, Hard Metric |
| Plating | Plated Through Hole (PTH) |
| Circuit-Pattern | Pad Per Hole (Round) |
| For-Use-With-Related-Products | Keyboards |
| Accessory-Type | Keyboard Cleaning Kit |
| Specifications | Includes Cleaning Solution and Lint Free Wipes |
| Product Category | Accessories |
| Size-Dimension | 6.30" L x 3.94" W (160.0mm x 100.1mm) |
| Pitch | 0.079" (2mm), 0.1" (2.54mm) Grid |
| Board-Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Hole-Diameter | 0.025" (0.64mm), 0.042" (1.07mm) |
| Edge-Contacts | - |
More Information
parts# 8018 is available at OMO Electronic, see description of 8018 as below .
use the request quote form to request 8018 price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for 8018 depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
8018 Price & Stock
Irwin 8018 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Acme Tools | 636998205 | Yes | 17.46 | 17.46 | 17.46 | 17.46 | 17.46 | 2019-10-30T19:57:28Z |
| Ace Hardware | 23119 | 2,280 | 32.18 | 32.18 | 32.18 | 32.18 | 32.18 | 2019-09-30T02:32:52Z |
Alternate Names
Irwin has several brands around the world that may have alternate names for 8018 due to regional differences or acquisition. 8018 may also be known as the following names:
- IRWIN VISE-GRIP
- Irwin Industrial Tool Co
- IRWIN SPEEDBOR
- IRWIN HANSON
- Irwin Tools
- IRWIN RECORD
- IRWIN HILMOR
- IRWIN STRAIT-LINE
- IRWIN QUALITY FASTENERS
- IRWIN MARATHON
- IRWIN MARPLES
- IRWIN FASTENERS
- IRWIN QUICK-GRIP
- IRWIN UNIBIT
- IRWIN INDUSTRIAL AGENCIES LTD