- Mfr. #:
- 8024
- Description:
- PCB, 3-Hole Pads 2 Sides (PTH), Board Type:PCB, Pre-etched Pattern, Board Material:Epoxy Glass Composite, Hole Diameter:0.635mm, External Height:100mm, External Width:160mm, Board Thickness:1.57
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Type | Workstation Grounding |
|---|---|
| Series | VectorbordR Plugbord |
| Manufacturer | Vector Electronics |
| Product Category | Static Control Kit |
| Proto-Board-Type | Plugboard, Hard Metric |
| Plating | Plated Through Hole (PTH) |
| Includes | Cord, Floor Mat, Table Mat, Wrist Strap |
| Size-Dimension | 6.30" L x 3.94" W (160.0mm x 100.1mm) |
| Circuit-Pattern | 3 Hole Pad (Both Sides) |
| Pitch | 0.079" (2mm) Grid |
| Board-Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Hole-Diameter | 0.025" (0.64mm) |
| Edge-Contacts | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: 8024 is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy 8024,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
8024 Price & Stock
Irwin 8024 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ace Hardware | 23120 | 2,330 | 32.31 | 32.31 | 32.31 | 32.31 | 32.31 | 2019-09-30T02:32:52Z |
Alternate Names
Irwin has several brands around the world that may have alternate names for 8024 due to regional differences or acquisition. 8024 may also be known as the following names:
- IRWIN VISE-GRIP
- Irwin Industrial Tool Co
- IRWIN SPEEDBOR
- IRWIN HANSON
- Irwin Tools
- IRWIN RECORD
- IRWIN HILMOR
- IRWIN STRAIT-LINE
- IRWIN QUALITY FASTENERS
- IRWIN MARATHON
- IRWIN MARPLES
- IRWIN FASTENERS
- IRWIN QUICK-GRIP
- IRWIN UNIBIT
- IRWIN INDUSTRIAL AGENCIES LTD