- Mfr. #:
- 8025
- Description:
- DESOLDERING BRAID, 1.524M, 1.5MM, Braid Material:Oxygen Free Copper, Width:1.5mm, Length:1.524m, Product Range:-, SVHC:No SVHC (12-Jan-2017) RoHS Compliant: Yes
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Vector Electronics |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Series | Plugbord |
| Proto-Board-Type | Plugboard, D-Sub |
| Plating | Plated Through Hole (PTH) |
| Circuit-Pattern | Pad Per Hole (Round) |
| Material | Neodymium Iron Boron (NdFeB) |
| Product Category | Magnets |
| Size-Dimension | 6.30" L x 3.94" W (160.0mm x 100.1mm) |
| Gauss-Strength | 1844g |
| Size | 1.00" L x 0.500" W x 0.125" H (25.4mm x 12.7mm x 3.175mm) |
| Board-Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Hole-Diameter | 0.039" (0.99mm) |
| Operating-Temperature | - |
| Pitch | - |
| Edge-Contacts | - |
More Information
Request a quote 8025 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 8025 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
8025 Price & Stock
3M 8025 pricing and available inventory.
Alternate Names
3M has several brands around the world that may have alternate names for 8025 due to regional differences or acquisition. 8025 may also be known as the following names:
- 3M COMPANY
- MMM
- 3M TOUCH SYSTEMS
- 3M CORP
- 3MTOUCH
- 3M COMP
- 3M Electronic Solutions Division
- 3M ELECTRICAL SPEC
- 3M Scotch
- 3M PREFERRED CONVERTER
- 3M (TC)
- 3M CORPORATION
- 3M - ISD
- 3M-CO
- 3M Electronic Specialty
- 3M HONG KONG LTD
- 3M ESM
- THE 3M CO
- 3M GROUP
- 3M-SCC
- 3M PELTOR
- 3m Electrical Products Div
- 3M - EPD
- 3M/R
- 3m Ohesd