- Mfr. #:
- 8026
- Description:
- D-SUB, HI-DENS, 15, 26, 44, 62, 78 & 104 PIN
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Vector Electronics |
|---|---|
| Product Category | Prototype Boards Perforated |
| Series | Plugbord |
| Proto-Board-Type | Plugboard, D-Sub |
| Plating | Plated Through Hole (PTH) |
| Circuit-Pattern | Pad Per Hole (Round) |
| Size-Dimension | 9.19" L x 6.30" W (233.4mm x 160.0mm) |
| Board-Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Hole-Diameter | 0.039" (0.99mm) |
| Pitch | - |
| Edge-Contacts | - |
More Information
Part No. 8026 is now available at OMO. Request a quote of 8026 please use the request quote or email us a RFQ.
8026 Price & Stock
Pomona Electronics 8026 pricing and available inventory.
Alternate Names
Pomona Electronics has several brands around the world that may have alternate names for 8026 due to regional differences or acquisition. 8026 may also be known as the following names:
- POMONA
- ITT POMONA
- PAMONA
- POMO
- POM
- ITT POMONA ELECTRONICS
- POMONA ELEC
- ITT POMON
- POMONA ELECT
- Pomona Electric
- ITT POMONA ELE
- POMONA ELECTRON
- POMON
- PAMONA ELEC
- POMONA/ITT
- PAMONA ELECTRONICS
- POMONA ELECTRO
- POMONA FLUKE ELECTRONICS
- POMONA (FLUKE)
- POMONA ROHS RF
- PMON
- POMONA ELE
- POMONA ELECTRONIC