- Mfr. #:
- 80411
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Through Hole |
|---|---|
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Response-Time | Slow |
| Package-Case | Radial, Box |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Product Category | Fuses |
| Approvals | CQC, KC, PSE, UL |
| Fuse-Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Series | 804 |
| Voltage-Rating-AC | 250V |
| MeltingI2t | 20 |
| Current-Rating | 1A |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | 150A |
| Size-Dimension | 0.488" L x 0.252" W x 0.362" H (12.40mm x 6.40mm x 9.20mm) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage-Rating-DC | - |
| Color | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: 80411 is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy 80411,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
80411 Price & Stock
Leviton 80411 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Walters Wholesale | 80411 | 39 | 22.18 | 22.18 | 22.18 | 22.18 | 22.18 | 2019-12-18T02:21:34Z |
| HZ Electric | 80411 | 13 | 16.23 | 16.23 | 16.23 | 16.23 | 16.23 | 2019-12-18T02:08:15Z |
| US Electrical Services | 80411 | 13 | 6.65 | 6.65 | 6.65 | 6.65 | 6.65 | 2019-12-18T02:52:56Z |
| Electrical Wholesalers - CT | 80411 | 13 | 16.23 | 16.23 | 16.23 | 16.23 | 16.23 | 2019-12-18T02:40:21Z |
| Standard Electric | 80411 | 10 | 11.82 | 11.82 | 11.82 | 11.82 | 11.82 | 2019-12-18T02:19:41Z |
| Maurice Electric | 80411 | 2 | 6.65 | 6.65 | 6.65 | 6.65 | 6.65 | 2019-12-18T02:41:56Z |
| Electrical Wholesalers - NE | 80411 | 10 | 8.26 | 8.26 | 8.26 | 8.26 | 8.26 | 2019-12-18T02:49:27Z |
| Duplex Electric | 80411 | 3 | 6.65 | 6.65 | 6.65 | 6.65 | 6.65 | 2019-12-18T02:45:54Z |
| Monarch Electric | 80411 | 3 | 6.65 | 6.65 | 6.65 | 6.65 | 6.65 | 2019-12-18T02:04:43Z |
| Yale Electric Supply | 80411 | 3 | 8.61 | 8.61 | 8.61 | 8.61 | 8.61 | 2019-12-18T02:03:04Z |
| Allied Electronics & Automation | 71692947 | - | 31.07 | 31.07 | 31.07 | 31.07 | 31.07 | 2019-12-17T12:13:29Z |
Alternate Names
Leviton has several brands around the world that may have alternate names for 80411 due to regional differences or acquisition. 80411 may also be known as the following names: