- Mfr. #:
- 80508
- Description:
- 3M Roloc Disc 777F, TR, 2 in P100 YF-weight, 50 per inner 200 per case
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Weidmuller |
|---|---|
| Product Category | Terminal Blocks - Din Rail, Channel |
| Termination-Style | Screw |
| Series | SAK |
| Features | LED |
| Disconnect-Type | Fuse, Lever |
| Type | Disconnect |
| Color | Beige |
| Terminal-Width | 8.0mm |
| Current-IEC | 6.3A |
| Voltage-IEC | 230V |
| Number-of-Positions | 2 |
| Wire-Gauge-or-Range-AWG | 12-22 AWG |
| Number-of-Levels | 1 |
| Wire-Gauge-or-Range-mm2 | 0.5-4mm2 |
| Current-UL | - |
| Voltage-UL | - |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
80508 is available at OMO Electronic.We can offer 80508 for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
80508 Price & Stock
Precision Twist Drill 80508 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MSC Industrial Supply | 78575586 | - | 77.37 | 77.37 | 77.37 | 77.37 | 77.37 | 2020-03-14T02:36:20Z |
Alternate Names
Precision Twist Drill has several brands around the world that may have alternate names for 80508 due to regional differences or acquisition. 80508 may also be known as the following names:
- PRECISION TWIST