- Mfr. #:
- 80702
- Description:
- GEARWRENCH, SET SKT MET 1/2DR 6PT 13PC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Part-Aliases | ZKS_M6X12_SW_30 ZKSM6X12SW30 |
|---|---|
| Product | Tools & Accessories |
| Material | Steel |
| Product Category | Screws, Bolts |
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Screw-Head-Type | Pan Head |
| Thread-Size | M6 |
| Drive-Type | Hex Socket |
| Type | Cap Screw |
| Length-Overall | 0.559" (14.20mm) |
| Length-Below-Head | 0.512" (13.00mm) |
| Head-Diameter | 0.354" (8.99mm) |
| Head-Height | 0.047" (1.19mm) 3/64" |
| Series | - |
| Features | - |
| Plating | - |
More Information
parts# 80702 is available at OMO Electronic, see description of 80702 as below .
use the request quote form to request 80702 price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for 80702 depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
80702 Price & Stock
Dorman 80702 pricing and available inventory.
Alternate Names
Dorman has several brands around the world that may have alternate names for 80702 due to regional differences or acquisition. 80702 may also be known as the following names: