- Mfr. #:
- APA2107VBC/D
- Description:
- Standard LEDs - SMD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category: | Standard LEDs - SMD |
|---|---|
| Orientation: | Side View |
| Lens Shape: | Semitube |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Subcategory: | LEDs |
| Product Type: | LED - Standard |
| Manufacturer: | Kingbright |
| Brand: | Kingbright |
| Factory Pack Quantity: | 2000 |
| Length: | 2.1 mm |
| Width: | 1 mm |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Height: | 0.6 mm |
More Information
The price and lead time for APA2107VBC/D depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
APA2107VBC/D Price & Stock
Kingbright APA2107VBC/D pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 754-2102-1-ND | 3,159 | 4.49 | 3.23 | 2.11 | 1.19 | 1.19 | 2020-01-13T13:58:39Z |
| Digi-Key | 754-2102-6-ND | 3,159 | 4.49 | 3.23 | 2.11 | 1.19 | 1.19 | 2020-01-13T13:58:39Z |
| Digi-Key | 754-2102-2-ND | 2,000 | - | - | - | - | 0.879 | 2020-01-13T13:58:39Z |
| TTI | APA2107VBC/D | - | - | - | - | - | - | 2020-01-14T09:21:46Z |
| Sager Electronics | APA2107VBC/D | - | - | - | - | - | - | 2020-01-14T14:05:34Z |
| LTL Group | 3066722 | 647 | - | - | - | - | - | 2020-01-14T06:10:10Z |
| Sierra IC | APA2107VBC/D | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Kingbright has several brands around the world that may have alternate names for APA2107VBC/D due to regional differences or acquisition. APA2107VBC/D may also be known as the following names:
- KING
- KINGBR
- KINGBRIGHT ELECTRONIC CO LTD
- KGB
- Kingbright Corporation
- KIN
- KINGSBRIGHT
- KINGBRIGHT CORP
- Kingbright Europe
- KINGBRIGHT ELECTRONIC
- KINGBRIG
- KINGB
- KINGBRIGH
- KINGBRIGHT CORPORATI
- KINGBRIGHT COMPANY LLC
- KNGBRT
- KINGBRIGHT LED
- KINGBRIGHT USA CORP
- kingbrighr
- Kingbright Electronic Europe GmbH
- KINGBRIGHT ELECTRONICS
- KINGBRI
- KINGBRIGHT CORP (VA)
- Kingbright Inc
- KINGBRIGHF