- Mfr. #:
- AZ16000003
- Description:
- Crystals 16MHz 10pF -40C +85C
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Manufacturer: | TXC Corporation |
| Brand: | TXC Corporation |
| Packaging: | Reel |
| Product Category: | Crystals |
| Product Type: | Crystals |
| Subcategory: | Crystals |
| Series: | AZ |
| Factory Pack Quantity: | 3000 |
| Package / Case: | 2.5 mm x 2 mm |
| Length: | 2.5 mm |
| Width: | 2 mm |
| Unit Weight: | 0.000459 oz |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of AZ16000003 at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
AZ16000003 Price & Stock
TXC AZ16000003 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | AZ16000003-ND | - | - | - | - | - | 5.48 | 2019-11-27T13:55:25Z |
| Nexxon | AZ16000003 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
Alternate Names
TXC has several brands around the world that may have alternate names for AZ16000003 due to regional differences or acquisition. AZ16000003 may also be known as the following names:
- TXC CORPORATION
- TXC CORP
- TXC CORPORATION (VA)
- TXC CORPORAT
- TXC TECHNOLOGY INC
- TXC CORPOR
- TXC(NINGBO)CORPORATION
- TXC CORPORATION - USA