- Mfr. #:
- C30
- Description:
- DC-DC CONVERTER, 1 O/P, 3KV, 330UA, Product Range:C Series, Output Power Max:1W, Output Voltage Min:0V, Output Voltage Max:3kV, Output Current Max:330µA, Polarity:Positive Output, DC / DC Conve
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | XP Power |
|---|---|
| Series | XP EMCO - C |
| Mounting-Type | Through Hole |
| Features | SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Type | High Voltage - Non-Isolated Module |
| Product Category | DC DC Converters |
| Packaging | Box |
| Package-Case | 5-DIP Module |
| Current-Output-Max | 330μA |
| Voltage-Output-1 | 3000V |
| Power-Watts-Manufacture-Series | 1W |
| Voltage-Input-Max | 16V |
| Voltage-Input-Min | 11.5V |
| Size-Dimension | 1.75" L x 1.11" W x 0.50" H (44.5mm x 28.2mm x 12.7mm) |
| Number-of-Outputs | 1 |
| Operating-Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Voltage-Isolation | - |
| Voltage-Output-2 | - |
| Voltage-Output-3 | - |
| Efficiency |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
C30 Price & Stock
Schneider Electric C30 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Electronic Supply | C30 | 11 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T20:58:32Z |
| TransparentC | C30 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Schneider Electric has several brands around the world that may have alternate names for C30 due to regional differences or acquisition. C30 may also be known as the following names:
- SCHNEIDER
- SCHNEIDER ELECTRIC / SAREL
- SCHNEIDOR ELECTRIC
- Schneider Electric/Legacy Relay
- SCHNEIDER ELECTRIC BV
- Schneider Electric-Legacy Relays
- SCHNEID
- Schneider Electric/Square D
- SCHNEIDER ELECTRIC USA INC
- SCHNEIDER ELECTRIC IT USA INC
- Schneider Electric GmbH
- SCHNEIDER ELCTRIC/MAGNECRAFT
- Schneider Electric Thorsman (Schneider Electric)
- SCHNEIDER ELECTRIC INDUSTRIAL
- SCHNDR
- Schneider Electric Merten (Schneider Electric)
- Schneider Electric Merlin Gerin (Schneider Electric)
- Schneider Electric Telemecanique (Schneider Electric)
- Schneider Electric Ritto (Schneider Electric)
- SE RELAYS
- SCHNEIDER ELECT
- SCHNEIDER ELECTRIC / TELE
- Schneider Electric Sarel (Schneider Electric)
- Schneider-Magnecraft
- SE RELAYS LLC