- Mfr. #:
- CF45538NSRG4
- Description:
- IC RFID TRANSP 134.2KHZ 16SO
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | TI |
|---|---|
| Product Category | RFID, RF Access, Monitoring ICs |
| Type | RFID Transponder |
| Packaging | Digi-ReelR |
| Voltage-Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package-Case | 16-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 16-SO |
| Frequency | 134.2kHz |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Interface | - |
| Standards | - |
More Information
Part No. CF45538NSRG4 is now available at OMO. Request a quote of CF45538NSRG4 please use the request quote or email us a RFQ.
CF45538NSRG4 Price & Stock
Texas Instruments CF45538NSRG4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| element14 APAC | 1902158 | - | 67.86 | 67.86 | 58.16 | 43.62 | 43.62 | 2020-02-05T14:52:38Z |
| Avnet Europe | CF45538NSRG4 | - | - | - | - | - | - | 2020-02-05T08:27:04Z |
| LTL Group | 3086330 | 188 | - | - | - | - | - | 2020-01-31T03:27:32Z |
| Dana Microsystems | CF45538NSRG4 | 592 | - | - | - | - | - | 2020-02-01T16:08:41Z |
| Nexxon | CF45538NSRG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| TransparentC | CF45538NSRG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| Sierra IC | CF45538NSRG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | CF45538NSRG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for CF45538NSRG4 due to regional differences or acquisition. CF45538NSRG4 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.