- Mfr. #:
- CP60333
- Description:
- PELTIER MODULE
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | Thermal - Thermoelectric, Peltier Modules |
|---|---|
| Type | Temperature Controller |
| Features | Sealed - Silicone RTV |
| Manufacturer | CUI Inc. |
| Series | CP60 |
| Packaging | Bulk |
| Operating-Temperature | 80°C |
| Current-Max | 6A |
| Delta-Tmax-Th | 66°C @ 27°C |
| Maximum-Current | 6 A |
| Qmax-Th | 50.5W @ 27°C |
| Qmax | 50.5 W |
| Outline-L-x-W-x-H | 30mm x 30mm x 3.3mm |
| Length | 30 mm |
| Width | 30 mm |
| Height | 3.3 mm |
| Resistance-Ohms | 2.2 |
| Voltage-Max | 15.4V |
| Maximum-Voltage | 15.4 V |
| Delta-Tmax | + 66 C |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
CP60333 is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
CP60333 Price & Stock
CUI CP60333 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 102-1674-ND | 1,721 | 155.74 | 142.66 | 130.49 | 130.49 | 130.49 | 2019-12-07T13:49:44Z |
| Onlinecomponents.com | CP60333 | 200 | 187.92 | 144.54 | 126.93 | 118.86 | 118.86 | 2019-12-07T12:13:25Z |
| Master Electronics | CP60333 | 200 | 187.92 | 144.54 | 126.93 | 118.86 | 118.86 | 2019-12-07T09:58:25Z |
| Sierra IC | CP60333 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | CP60333 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
CUI has several brands around the world that may have alternate names for CP60333 due to regional differences or acquisition. CP60333 may also be known as the following names:
- CUI INC
- CUI STACK
- CUI Devices
- CUI INC (VA)