- Mfr. #:
- DSPIC30F2010T-20I/SOG
- Description:
- IC MCU 16BIT 12KB FLASH 28SOIC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | dsPIC 30F |
|---|---|
| Core-Processor | dsPIC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Oscillator-Type | Internal |
| Connectivity | I2C, SPI, UART/USART |
| Program-Memory-Type | FLASH |
| Product Category | Embedded - Microcontrollers |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, Motor Control PWM, QEI, POR, PWM, WDT |
| Data-Converters | A/D 6x10b |
| RAM-Size | 512 x 8 |
| Package-Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 28-SOIC |
| Speed | 20 MIPS |
| Number-of-I-O | 20 |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 2.5 V ~ 5.5 V |
| EEPROM-Size | 1K x 8 |
| Core-Size | 16-Bit |
| Program-Memory-Size | 12KB (4K x 24) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
More Information
The price and lead time for DSPIC30F2010T-20I/SOG depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
DSPIC30F2010T-20I/SOG Price & Stock
Microchip DSPIC30F2010T-20I/SOG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | DSPIC30F2010T-20I/SOG | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Microchip has several brands around the world that may have alternate names for DSPIC30F2010T-20I/SOG due to regional differences or acquisition. DSPIC30F2010T-20I/SOG may also be known as the following names:
- Microchip Technology
- MICROCHIP TECHNOLOGY INC
- MICROCHI
- MICROCHIP TECH
- MICROC
- MICROCH
- MCHP
- MCRCH
- MCP
- MICROHIP
- MICROSHIP
- MICCHP
- MTech
- Microchip Technologies
- MICROCHP
- MICRIOCHIP
- MICROCHIP TECHNOLOGY (VA)
- MICROCHIPDIRECT
- MICROCHIP TECHNOLOGY IRELAND LIMITED
- MICROCHIP TECHNOLOGY IRELAND
- MICROCHIP TECHNOLO
- MICROCHIPTECHNOLOGYINCORPORATED
- MICROCHIP-PBFREE
- Atmel (Microchip)
- Microchip Technology / Atmel