- Mfr. #:
- DSPIC30F4013T-20I/PT
- Description:
- IC MCU 16BIT 48KB FLASH 44TQFP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | dsPIC 30F |
|---|---|
| Core-Processor | dsPIC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Oscillator-Type | Internal |
| Program-Memory-Type | FLASH |
| Product Category | Embedded - Microcontrollers |
| Connectivity | CAN, I2C, SPI, UART/USART |
| Peripherals | AC'97, Brown-out Detect/Reset, I2S, POR, PWM, WDT |
| Data-Converters | A/D 13x12b |
| Program-Memory-Size | 48KB (16K x 24) |
| Supplier-Device-Package | 44-TQFP (10x10) |
| Package-Case | 44-TQFP |
| Number-of-I-O | 30 |
| RAM-Size | 2K x 8 |
| Speed | 20 MIPS |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 2.5 V ~ 5.5 V |
| EEPROM-Size | 1K x 8 |
| Core-Size | 16-Bit |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
DSPIC30F4013T-20I/PT Price & Stock
Microchip DSPIC30F4013T-20I/PT pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | DSPIC30F4013T-20I/PT | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Microchip has several brands around the world that may have alternate names for DSPIC30F4013T-20I/PT due to regional differences or acquisition. DSPIC30F4013T-20I/PT may also be known as the following names:
- Microchip Technology
- MICROCHIP TECHNOLOGY INC
- MICROCHI
- MICROCHIP TECH
- MICROC
- MICROCH
- MCHP
- MCRCH
- MCP
- MICROHIP
- MICROSHIP
- MICCHP
- MTech
- Microchip Technologies
- MICROCHP
- MICRIOCHIP
- MICROCHIP TECHNOLOGY (VA)
- MICROCHIPDIRECT
- MICROCHIP TECHNOLOGY IRELAND LIMITED
- MICROCHIP TECHNOLOGY IRELAND
- MICROCHIP TECHNOLO
- MICROCHIPTECHNOLOGYINCORPORATED
- MICROCHIP-PBFREE
- Atmel (Microchip)
- Microchip Technology / Atmel