- Mfr. #:
- EK71
- Description:
- KIT EVALUATION FOR PA107
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Amplifier-Type | Power |
|---|---|
| Utilized-IC-Part | PA107 |
| Product Category | Evaluation Boards - Op Amps |
| Output-Type | Differential |
| Supplied-Contents | Board, Components for Assembly |
| Board-Type | Bare (Unpopulated) |
| Series | Apex Precision PowerR |
| Manufacturer | Apex Microtechnology |
| Current-Supply-Main-IC | 30mA |
| Slew-Rate | 3000 V/μs |
| Current-Output-Channel | 1.5A |
| Channels-per-IC | 1 - Single |
| Operating-Temperature | -25°C ~ 100°C |
| Voltage-Supply-Single-Dual | - |
| -3db-Bandwidth | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: EK71 is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy EK71,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
EK71 Price & Stock
Apex Microtechnology EK71 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 598-1795-ND | 6 | 1435.45 | 1435.45 | 1435.45 | 1435.45 | 1435.45 | 2019-12-31T13:52:04Z |
| TTL Electronics | EK71 | 2 | 1394.85 | 1394.85 | 1394.85 | 1394.85 | 1394.85 | 2019-11-26T03:39:53Z |
| Sierra IC | EK71 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | EK71 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Apex Microtechnology has several brands around the world that may have alternate names for EK71 due to regional differences or acquisition. EK71 may also be known as the following names: