- Mfr. #:
- EKIT01-HMC833LP6GE
- Description:
- Clock & Timer Development Tools Eval Kit
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Interface Type: | USB |
| Type: | PLL Synthesizers / Multipliers / Dividers |
| Tool Is For Evaluation Of: | HMC833LP6GE |
| Series: | HMC833 |
| Product: | Evaluation Kits |
| Subcategory: | Development Tools |
| Product Category: | Clock & Timer Development Tools |
| Product Type: | Clock & Timer Development Tools |
| Packaging: | Bulk |
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Brand: | Analog Devices / Hittite |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.881849 oz |
| Frequency: | 0.025 GHz to 6 GHz |
More Information
We can supply Analog Devices / Hittite EKIT01-HMC833LP6GE, use the request quote form to request EKIT01-HMC833LP6GE pirce, Analog Devices / Hittite Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
EKIT01-HMC833LP6GE Price & Stock
Analog Devices EKIT01-HMC833LP6GE pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chip One Stop Japan | C1S103100015412 | 1 | 2696.51 | 2696.51 | 2696.51 | 2696.51 | 2696.51 | 2020-03-08T11:32:25Z |
| Digi-Key | 1127-1221-ND | - | 2672.18 | 2672.18 | 2672.18 | 2672.18 | 2672.18 | 2020-03-08T12:59:26Z |
| Richardson RFPD | HMC833LP6GE-EKT | - | 2672.18 | 2672.18 | 2672.18 | 2672.18 | 2672.18 | 2020-03-07T02:45:25Z |
| Farnell | 2727831 | - | 2632.22 | 2632.22 | 2632.22 | 2632.22 | 2632.22 | 2020-03-07T03:21:14Z |
| Newark | 14AC3808 | - | - | - | - | - | - | 2020-03-07T03:17:14Z |
| Hamilton Americas | EKIT01-HMC833LP6GE | 657 | - | - | - | - | - | 2020-03-03T22:15:55Z |
| LTL Group | 6825158 | 10 | - | - | - | - | - | 2020-03-06T07:59:49Z |
| Nexxon | EKIT01-HMC833LP6GE | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | EKIT01-HMC833LP6GE | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | EKIT01-HMC833LP6GE | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Analog Devices has several brands around the world that may have alternate names for EKIT01-HMC833LP6GE due to regional differences or acquisition. EKIT01-HMC833LP6GE may also be known as the following names:
- ANALOG
- ANALOG DEVICES INC
- ADI
- ANALOG DEVICE
- ANALOG DEV
- AD
- ANA
- PMI
- ADV
- ADA
- ANALOG DEVIC
- PMI/AD
- STOCK
- AD/PMI
- ANALOG INTERGRATIONS CORP
- PRECISION MONOLITIC INC
- ANALOG DEVI
- AD Analog Devices
- ANADEV
- ANLOGDEVIC
- ANALOG DEVICESBV
- PMISEM
- ADI/PBF
- Analog Devices (AD)
- ANALOG DEVICES GMBH
- Analog Devices Inc.